Pievos w Fabryczce

W piątek 20 września w Fabryczce odbył się koncert litewskiego zespołu rock folkowego PIEVOS. To przedsięwzięcie było możliwe dzięki projektowi „Network Folkowy”, którego celem jest współpraca z różnymi placówkami kulturalnymi oraz zapraszanie do nich cyklicznie zagranicznych artystów, co powoduje wytworzenie się sieci koncertów w różnych miejscowościach w naszym kraju. W pierwszą taka trasę po Polsce wyruszył zespół PIEVOS, który zagrał m.in. właśnie w Wołominie.

Zespół powstał 1996 r. na północno-wschodniej Litwie. W tym samym roku wydał też swój pierwszy album, na którym dominowała poezja śpiewana, jednak kolejne 2 płyty były już zupełnie inne. Z czasem, w muzycznej twórczości grupy PIEVOS pojawiły elementy folku, a także bluesa, funky, rocka, a nawet metalu.

Dzięki ostatniemu albumowi „Paprastas pasaulis” kapela zdobyła nagrodę T.E.T.E. dla najlepszego folkowego zespołu na Litwie.

Utwory z tego właśnie krążka PIEVOS zaprezentował wołomińskiej publiczności podczas koncertu w Fabryczce. Przedpremierowo zespół wykonał również 2 piosenki z nowego albumu, nad którym grupa aktualnie pracuje. Atutem tego zespołu jest niewątpliwe urzekający głos wokalistki i autorki tekstów – Virgi – szeroko komentowany przez gości po zakończeniu występu, który idealnie komponował się z dźwiękami fletu, harmonijki ustnej i gitary.

Paulina Kwiek

Może Ci się również spodoba