Koncert PLATEAU w Wołominie

5 lipca 2018, godz. 19:00

Fabryczka zaprasza na akustyczny koncert zespołu Plateau, który odbędzie się podczas inauguracji wystawy zabytkowych cegieł.

Zespół powstał w 2000r. w Wołominie. Słynie z fenomenalnych koncertów, których zagrali już ponad 700! Twórcy bestsellerowego albumu „Projekt Grechuta” (z odważnymi aranżacjami piosenek Mistrza), autorzy przebojów „Niebezpiecznie piękny świt”, „Nic nie pachnie jak Ty” (duet z Renatą Przemyk), ale przede wszystkim – zespół który na żywo potrafi zaczarować, wzruszyć i rozbawić publiczność do łez. Ich autorskie utwory mają w sumie blisko 3 miliony odsłon w internecie. Ich koncerty są unikalnym połączeniem liryki i elementów kabaretowych z dużą dawką autoironii. Mimo rzadkiej obecności zespołu w mediach… występy Plateau często są wyprzedane do ostatniego miejsca. Zespół bawi się muzyką, używając nie tylko gitar, ale także… piły do drewna, butelki czy cymbałek.

Występowali zarówno na otwarciu Przystanku Woodstock (dla pół miliona osób!) jak i w Filharmonii Narodowej, Teatrze Roma, łódzkiej Atlas Arenie i legendarnej „Piwnicy Pod Baranami”. Mają na koncie 5 płyt i współpracę z takimi artystami jak: Martyna Jakubowicz, Renata Przemyk, Wojciech Waglewski, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Lech Janerka. Podczas występu będzie można usłyszeć przekrojowy materiał zespołu, m.in. z bestsellerowego albumu „Projekt Grechuta”, przeboje („Niebezpiecznie piękny świt” czy „Nic nie pachnie jak ty”), a także kilka piosenek z przygotowywanej przez nich szóstej płyty.

Muzycy wspomną także muzycznie nieżyjącego Marka Jackowskiego, z którym współpracowali przez ostatnie 2,5 roku jego życia.

Członkowie zespołu:
Michał Szulim – wokalista, autor tekstów, kompozytor
Karol Kowalczyk – kompozytor, gitarzysta
Marcin Lizak – współkompozytor, gitarzysta, akordeonista

Może Ci się również spodoba