Koncert Jacka Kleyffa z zespołem

18.02.2018 (niedziela), godz. 18:00

Jacek Kleyff to polski bard, kompozytor, poeta, malarz, aktor. Będąc jeszcze studentem, wraz z Januszem Weissem i Michałem Tarkowskim, stworzył kabaret Salon Niezależnych, który w latach 70-tych był jednym z najistotniejszych zjawisk kabaretowo – teatralnych. Pomimo rosnącej popularności kabaret został rozwiązany, ponieważ z uwagi na polityczny wydźwięk swojej twórczości, Artysta był szykanowany, a nawet jego nazwisko zostało umieszczone na liście autorów będących pod szczególnym nadzorem peerelowskiej cenzury, co uniemożliwiło mu publikacje i występy. Po około 10 letniej przerwie w regularnej działalności scenicznej, w połowie lat 80tych założył Orkiestrę Na Zdrowie. Grupa zdobyła „Złoty Bączek”, główną nagrodę publiczności na festiwalu Przystanek Woodstok (1995 rok). Obecnie Artysta koncertuje zarówno solo jak i z zespołem, a wykonywana przez niego muzyka zawiera elementy reagge, folk i rocka.  Po jego twórczość sięgają również inni muzycy, m.in. Kuba Sienkiewicz, Ewa Błaszczyk, Maryla Rodowicz.

Podczas koncertu w wołomińskiej Fabryczce Jackowi Kleyffowi towarzyszyć będą:

Nasta Niakrasava – wokalistka folkowa, dyplomowana dyrygentka chóru ludowego oraz badaczka kultur ludowych. Pochodzi z Białorusi, od 2009 roku mieszka w Polsce. Laureatka wielu festiwali międzynarodowych i zdobywczyni specjalnej nagrody dla najlepszej wokalistki im. Ani Kiełbusiewicz (2008 rok). Współzałożycielka zespoły Folkroll, wraz z którym otrzymała Grand Prix oraz nagrodę im. Czesława Niemena na XII Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Od 2011 roku współpracuje z grupą R.U.T.A.

Jerzy „Słoma” Słomiński – muzyk, bębniarz, autor tekstów, architekt. Jako pierwszy w Polsce zaczął wytwarzać profesjonalne bębny typu conga, co przyczyniło się do powstania formacji Bębnoluby. W swojej karierze muzycznej współpracował z Jackiem Kleyffem, Orkiestrą Na Zdrowie, Brygadą Kryzys, Osjanem, Orkiestrą Razem, Izraelem i Antoniną Krzysztoń. Obecnie jest członkiem zespołu SŁOMA i Przedwietrze, grającego muzykę bardzo różnorodną, nawiązującą do nurtów reagge, jazz, afro – beat, funk, ska czy r&b.

Może Ci się również spodoba