Żywiołowe Maciejowe. Sztuka użytkowa widziana oczami Piotra Maciejuka

Dnia 18 lutego w Galerii Przy Fabryczce odbył się wernisaż Piotra Maciejuka. Wystawa prezentuje sztukę użytkową, czyli przedmioty funkcjonalne mające niecodzienny design. Takie rzemiosło artystyczne pozwala na wprowadzenie piękna do naszego życia codziennego, do naszych domów.

Piotr Maciejuk jest podróżnikiem, admiratorem przyrody i muzyki oraz rękodzielnikiem. Sztuka użytkowa jest jego pasją. Inspiracje czerpie z  przyrody, jak sam przyznaje – od zawsze był pod silnym jej wpływem. Materiałem, z którego wykonuje swoje prace jest drewno. Potrafi rozróżnić jego gatunki nawet z zamkniętymi oczami, za pomocą jedynie zmysłów zapachu i węchu. Często stosuje technikę intarsji, na wystawie możemy obejrzeć przedmioty, które zbudowane są nawet z kilkunastu rodzajów drewna. Wykonuje również zdobienia poprzez inkrustację kamieniami szlachetnymi
i półszlachetnymi.

Wystawie towarzyszą fotografie, dzięki którym możemy zobaczyć jak wygląda proces wytwarzania takich dzieł oraz podejrzeć Artystę w jego pracowni. Autorem fotografii jest Łukasz Rygało.

Może Ci się również spodoba