Zapraszamy w weekend do „Fabryczki” – będzie się działo

JUŻ W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ I NIEDZIELĘ 14 i 15 grudnia WIELE ATRAKCJI W POWIATOWYM CENTRUM DZIEDZICTWA I TWÓRCZOŚCI „FABRYCZKA”. ZAPRASZAAdam Lubiak Starosta Wołomiński oraz Katarzyna Rutkowska dyrektor PCDiT.

Swoje wyroby zaprezentuje ponad 60 lokalnych twórców oraz koła gospodyń wiejskich.

Nie zabraknie ręcznie malowanych bombek, ozdób, stroików i świątecznych kartek oraz różnorodnego rękodzieła (malarstwo, rzeźba, ceramika, biżuteria, decoupage i inne).

Stoiska obfitować będą w produkty ekologiczne: soki, miody, octy i powidła. Będzie można skosztować i zakupić tradycyjne polskie potrawy bożonarodzeniowe oraz słodkie wypieki.

wręczenie Nagrody Starosty Wołomińskiego za najatrakcyjniejsze stoisko 

Oprócz tego na odwiedzających Jarmark czekać będzie OD GODZ. 14.00 poczęstunek w postaci wigilijnej kapusty z grochem, a także liczne atrakcje: warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci, wspólne kolędowanie z Orkiestrą Powiatu Wołomińskiego oraz występ Aleksandry Stenckiej (Alexandra Whitewater), która zaprezentuje znane świąteczne utwory.

Warto na własne oczy przekonać się, co takiego ma do zaoferowania tegoroczny Jarmark, tym bardziej, że niepowtarzalne wyroby, to idealny pomysł na choinkowe prezenty, których na próżno szukać w nowoczesnych centrach handlowych.

                                                    Serdecznie zapraszamy w godz. 09.00-18.00 do Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie, ul. Orwida 20

Serdecznie zapraszamy na widowisko obrzędowe „Jak Kurpie świętują Boże Narodzenie” 15 grudnia o godz. 14:30 

      na scenie Fabryczki Zespół Folklorystyczny „Podsybka Kurpiowska” oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Łęgu Przedmiejskiego zaprezentują spektakl przedstawiający zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe wywodzące się z kurpiowszczyzny

Jak dawniej na Kurpiach wyglądały przygotowania do świąt, wieczerza wigilijna i Boże Narodzenie?
Tego dowiedzą się widzowie niedzielnego spektaklu.
Nie zabraknie oczywiście tradycyjnych kolęd, pastorałek i tańców ludowych oraz opowieści i legend związanych z cudem narodzin Zbawiciela w betlejemskiej stajence. Podczas występu degustacja przysmaków kurpiowskich fafenruchów, placka drożdżowego, kiełbasy i piwa kozicowego.

Patronat medialny wydarzeń: telewizja TVP3, Kurier W, WWL24, Wiadomości PW, Moja gazeta regionalna

 

 

Może Ci się również spodoba