Za nami Powiatowy Jarmark Świąteczny

Dziś Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości odwiedziło wielu gości, a to za sprawą ekologicznej akcji „Choinka za elektrośmieci” zorganizowanej przez Powiat Wołomiński oraz licznych atrakcji towarzyszących tegorocznemu Jarmarkowi.

Na scenie w składzie kameralnym wystąpiła Orkiestra Powiatu Wołomińskiego pod batutą Łukasza Wojakowskiego oraz Aleksandra Stencka Alexandra Whitewater.
Dla odwiedzających Jarmark przyszykowaliśmy loterię z nagrodami oraz gorący poczęstunek w postaci wigilijnej kapusty z grochem od CaterMark Catering, a dla najmłodszych odbywały się warsztaty plastyczne.
Sami wystawcy również stanęli na wysokości zadania szykując przepiękne kramiki, pachnące świętami i przyciągające wzrok.
Ich starania docenił Adam Lubiak – Starosta Wołomiński, który wręczył nagrody i wyróżnienia za najatrakcyjniejsze stoiska.

Pośród mnóstwa wyrobów można było nabyć choinkowe ozdoby, kartki, stroiki, obrazy, rzeźby oraz przedmioty idealne na świąteczne upominki: biżuterię, maskotki, mydełka, ceramikę, a także słodkie wypieki i potrawy bożonarodzeniowe przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z naszego powiatu oraz nalewki, octy i przetwory od lokalnych wytwórców.

Od kilkunastu lat na Jarmarku w Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości spotyka się kilkudziesięciu rękodzielników. Przedświąteczna atmosfera udziela się wielu osobom, co sprzyja rozmowie, wymianie doświadczeń i nawiązywaniu nowych znajomości, a nawet przyjaźni – i to jest niesamowita WARTOŚĆ tego wydarzenia!