VI Mazowiecki Festiwal Harmonistów

16 września 2018 (niedziela), godz. 16:00

W tegorocznej edycji festiwalu zagrają:

Małgorzata Makowska – folklorystka i etnolog, śpiewaczka, animatorka kultury w GOK Krzywe. Gra na tradycyjnych instrumentach ludowych takich jak: harmonia pedałowa, skrzypce, bębenek obręczwy, basy. Instruktorka śpiewu dla zespołów ludowych na Suwalszczyźnie. W 2008 i 2016 roku realizowała stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego, natomiast w roku ubiegłym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jan Karczewski – mieszka w Łęgu Przedmiejskim koło Ostrołęki. Pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych, na harmonii pedałowej grał już jego pradziadek. Jest członkiem Kapeli Młodych Sobotnie Granie specjalizującej się w oberkach, polkach i trempanych.

Andrzej Malik – pochodzi z miejscowości Bąków koło Przysuchy. Jest synem śpiewaczki ludowej Marianny Malik. Zdolności muzyczne przejawiał od dziecka, gry na harmonii uczył się sam. Wraz ze znakomitymi skrzypkami: Józefem Papisem, Piotrem Gaca i Janem Gacą grywał na weselach. Był zapraszany przez warszawski Dom Tańca, występował m.in. w Jadłodajni Filozoficznej i w Centrum Sztuki Współczesnej.

Henryk Gwiazda – obecnie mieszka w Radomiu, ale pochodzi z miejscowości Ligęzów. Jest synem harmonisty i skrzypka Mieczysława Gwiazdy. Już jako dziecko grywał z ojcem na zabawach i weselach. Prowadzi Kapelę Henryka Gwiazdy z Ligęzowa, z którą występuje na przeglądach folklorystycznych i pograjkach.

 

Może Ci się również spodoba