Wernisaż wystawy poplenerowej Dziedzictwo Nadbużańskie 2014

W sobotę odbył się wernisaż wystawy poplenerowej Dziedzictwo Nadbużańskie. Współpraca Centrum ze Skansenem stała się już tradycją. Od 7 lat w Kuligowie nad Bugiem odbywają się letnie plenery malarsko-rzeźbiarsko-kowalskie, których pokłosiem jest coroczna wystawa w Galerii Przy Fabryczce.

Na zaproszenie właściciela Skansenu w Kuligowie Wojciecha Urmanowskiego, co roku do tej malowniczej wsi przyjeżdża wielu twórców, głównie profesjonalistów – malarzy, rzeźbiarzy oraz kowali m.in. z Warszawy, Radzymina, Dąbrówki, Marek i Wołomina.

Nadbużańskie pejzaże i chałupy pokryte strzechą, oraz okalające je rozlewiska Bugu i łąki pozwalają na tworzenie różnorodnych prac inspirowanych pięknymi widokami. Efektem tych letnich spotkań artystycznych są pełne barw krajobrazy, obrazy przedstawiające dawną zabudowę, rysunki, zdjęcia i rzeźby oraz pomysłowe formy wykonane w kuligowskiej kuźni.

W tym roku w plenerze udział wzięli: Julita Biały, Marek Gołaszewski, Tomasz Iwanicki, Marta Karłowicz, Magdalena Karłowicz-Iwanicka, Piotr Karsznia, Weronika Kobylińska, Andrzej Matusiak, Maria Niedźwiedź-Suchońska, Artur Pastewka, Zofia Pastewka, Magdalena Pietrucha, Jacek Siudziński, Mirosław Stempcziński, Lidia Wnuk, Marek Ziarkowski.

Może Ci się również spodoba