E*MOC*JA – wystawa prac Katarzyny Hermelin

Niedzielny wieczór upłynął w Galerii w cieniu sztuki współczesnej. Licznie zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć ponad dwadzieścia prac autorstwa młodej architektki z Kobyłki – Katarzyny Hermelin.

Te prace są reakcją artystki na otaczająca rzeczywistość – mówiła podczas otwarcia dyrektor PCDiT Jolanta Boguszewska. – Z jednej strony dużo tu żartu, groteski, zabawy. Z drugiej strony widać w nich także refleksję nad tymi procesami współczesności, które niosą niepokój czy wręcz budzą strach. Wystawa „E*MOC*JA” to debiut młodej artystki.

Katarzyna Hermelin o sobie: Odkąd sięgam pamięcią zawsze rysowałam. Początkowo dorysowywałam własne historie do książkowych ilustracji min. „Kubusia Puchatka”, „Przygód Mikołajka”, „Tytusa, Romka i Atomka”. Nie miałam książki, której bym własnoręcznie nie ozdobiła. Później były to najczęściej studia postaci inspirowanych bohaterami bajek animowanych. Plastyka to był oczywiście mój ulubiony przedmiot, ale również technika i matematyka. Po szkole podstawowej zdecydowałam, że chcę zostać architektem. Kształciłam się najpierw w Technikum Architektoniczno-Budowlanym im. Stanisława Noakowskiego, później studiowałam na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej. Na studiach nauczyłam się rysunku odręcznego architektonicznego, opanowałam też kilka programów graficznych. Ten rysunek był zawsze mocno ukierunkowany i celowy. Po jakimś czasie zaczęłam rysować to na co mam ochotę, bez zasad, kierunków – intuicyjnie i niezależnie. Rysowanie stało się na nowo moją pasją. Kocham rysować.

Po wernisażu goście Galerii mogli posłuchać muzyki jazzowej w wykonaniu zespołu 29.

Może Ci się również spodoba