Tańce miejskie i podmiejskie

Zapraszamy na spotkania z tańcami miejskimi i podmiejskimi z bliższej lub dalszej przeszłości naszych przodków. Będziemy bawić się przy tańcach miejskich, z Mazowsza, tańcach ludowych z różnych regionów oraz tańcach kresowych. Zatańczymy w dwójkach, trójkach oraz w korowodach. Nastawiamy się przede wszystkim na dobrą zabawę. Zapraszamy całe rodziny: młodzież, dorosłych i seniorów na zajęcia taneczne, a dziećmi w tym czasie zajmą się animatorki z Fundacji Mamy Wołomin.

Zajęcia będzie prowadził głównie Piotr Zgorzelski, niesamowicie charyzmatyczna osoba, z którą każde zajęcia to przyjemność (sądząc po minach uczestników jego zajęć). Jest tancerzem, etnologiem, muzykantem, badaczem i nauczycielem tańców tradycyjnych. Twórca filmów edukacyjnych o tańcach tradycyjnych, wielokrotny stypendysta MKiDN w dziedzinie tańca. Co weekend prowadzi warsztaty taneczne jeżdżąc po całej Polsce oraz za granicą (ostatnio np. Gruzja i Armenia). Piotr pisze o swoich warsztatach:
„Zajęcia pomogą również, przełamać częsty lęk i tremę przed tańczeniem w ogóle, oraz – co bardzo ważne – przed tańczeniem z drugim człowiekiem w parze lub grupie, będąc z nim w bezpośrednim kontakcie – trzymając się za rękę lub obejmując się na wzajem. Warsztaty wyrobią w Was poczucie rytmu, sprawność słuchania i poruszania się przy muzyce, uzyskania płynności i lekkości tańczenia, a także sprawności współuczestnictwa z innymi w zabawie tanecznej, a także koordynacji przestrzennej zwłaszcza tak ważnej podczas szybkiego wirowania. Podczas warsztatów zobaczycie, że świat polskiej tradycji tanecznej, dawnych muzykantów, granych przez nich tańców jest piękny, godny lepszego poznania i dzielenia się z innymi. Że jest to świat indywidualnej improwizacji, inwencji, artystycznego wyżycia się, współzawodnictwa i współuczestnictwa. Zobaczycie że polskie tańce mają wszelkie podstawy do tego by być atrakcją i miłą rozrywką, podczas wspólnych zabaw czy spotkań towarzyskich.”
Zajęcia rozpoczynają się 16 października 2018 i spotykamy się co wtorek w godzinach 18.30-20.30 Proszę wziąć wygodne buty oraz coś do picia (np wodę). Nie trzeba mieć partnera.
Istnieje możliwość opieki nad dziećmi na miejscu w sali pod opieką animatorek z Fundacji Mamy Wołomin. Proszę o wcześniejszą informację czy będzie taka potrzeba.
  • Miejsce: Fabryczka ul. Orwida 20 Wołomin
  • Koszty: 25 zł za osobę lub 40 zł za parę za zajęcia
  • Opieka nad dziećmi: do ustalenia
  • Kontakt i zapisy: Anna Ilczuk mail: [email protected]

Może Ci się również spodoba