Dogonić horyzont

Galeria przy Fabryczce
07 kwietnia (sobota) 2018 r.
godz. 17:00

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Dogonić horyzont”, na której zaprezentujemy prace trzech autorów: Magdaleny Karłowicz, Błażeja Małczyńskiego i Artura Pastewki.

Magdalena Karłowicz to mieszkanka Dąbrówki. Studiowała rzeźbę na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2004 r. otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Macieja Szańkowskiego. Zajmuje się rzeźbą w szerokim jej rozumieniu, od realistycznych portretów do minimalistycznych obiektów efemerycznych, małą formą rzeźbiarską oraz rysunkiem i fotografią. Autorka kilku wystaw indywidualnych, kilkudziesięciu wystaw zbiorowych, uczestniczka aukcji, targów sztuki i plenerów artystycznych w kraju i za granicą. Laureatka nagród, m.in. w 2006 r. II Nagrody na VI Triennale Sztuki Sacrum w Częstochowie oraz w 2011 r. Wyróżnienia na VII Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego w Lubaczowie.

Błażej Piotr Małczyński to absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Jest członkiem Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów RP oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich. Wykonuje zawód architekta od przeszło 20 lat. Jednakże niezależnie od fascynacji projektowaniem, każdą wolną chwilę poświęca na rozwój swoich pasji, którymi są rysunek odręczny oraz tworzenie portretów. Swoich sił próbował również w kowalstwie artystycznym oraz rzeźbie w glinie.

Artur Pastewka z zawodu jest architektem, natomiast z zamiłowania akwarelistą i rysownikiem. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Jego wizje malarskie urzekają pasją dostrzegania piękna, są wyrazem optymistycznego spojrzenia na świat. Jak sam mówi – wybrał akwarelę jako technikę malarską „przede wszystkim dlatego, że jest nieprzewidywalna i zaskakująca, spontaniczna i szybka”.

Może Ci się również spodoba