Wtorki z tańcami tradycyjnymi

Rozpoczynamy przygodę z tańcem tradycyjnym. Będziemy bawić się przy tańcach z Mazowsza, tańcach ludowych z różnych regionów, tańcach kresowych oraz tańcach miejskich. Zatańczymy w dwójkach, trójkach oraz w korowodach. Nastawiamy się przede wszystkim na dobrą zabawę.

Piotr Zgorzelski, prowadzący, pisze o swoich warsztatach:

Przy okazji zajęcia pomogą, przełamać częsty lęk i tremę przed tańczeniem w ogóle, oraz – co bardzo ważne – przed tańczeniem z drugim człowiekiem w parze lub grupie, będąc z nim w bezpośrednim kontakcie – trzymając się za rękę lub obejmując się na wzajem.

Warsztaty wyrobią w Was poczucie rytmu, sprawność słuchania i poruszania się przy muzyce, uzyskania płynności i lekkości tańczenia, a także sprawności współuczestnictwa z innymi w zabawie
tanecznej, a także koordynacji przestrzennej zwłaszcza tak ważnej podczas szybkiego wirowania. Podczas warsztatów zobaczycie, że świat polskiej tradycji tanecznej, dawnych muzykantów, granych przez nich tańców jest piękny, godny lepszego poznania i dzielenia się z innymi. Że jest to świat indywidualnej improwizacji, inwencji, artystycznego wyżycia się, współzawodnictwa i współuczestnictwa. Zobaczycie że polskie tańce mają wszelkie podstawy do tego by być atrakcją i miłą rozrywką, podczas wspólnych zabaw czy spotkań towarzyskich.

Zajęcia rozpoczynają się 7 listopada i będą się odbywać w każdy wtorek.

Proszę wziąć wygodne nieśliskie buty, coś do picia. Istnieje możliwość opieki nad dziećmi w Fundacji Mamy Wołomin lub na miejscu w sali pod opieką animatorek z fundacji. Proszę o informację czy będzie taka potrzeba.

Koszty:

  • 25 zł/ osoba lub 40 zł/para za zajęcia
  • opieka nad dziećmi : do ustalenia

Kontakt i zapisy: Anna Ilczuk, [email protected]

Instruktor: Piotr Zgorzelski

Może Ci się również spodoba