Powiatowa „Fabryczka” w klimacie 20-lecia międzywojennego

W niedzielne popołudnie 27 października, w zaczarowany świat dwudziestolecia międzywojennego przeniósł widzów koncert zorganizowany w Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie, którego współorganizatorem był Adam Lubiak – Starosta Wołomiński.

Przybyła do „Fabryczki” publiczność przeniosła się w czasie do lat 20. i 30. wspólnie śpiewając piosenkę: ,,Powróćmy jak za dawnych lat”, gdzie na parkietach królowało ,,Tango Milonga”, a kobieta – ONA czekała na ,,Odrobinę szczęścia w miłości”, choć ON przyznawał, że ,,Już taki ze mnie zimny drań”. ONA wybaczała, bo przecież ,,Miłość Ci wszystko wybaczy”.
Kameralne miejsca przy stolikach, łagodny blask świec, wyśmienite ciasto oraz gorące napoje czekały na przybyłych gości, którzy dzięki zaaranżowanej scenografii mogli poczuć klimat międzywojnia.
We wspaniały okres lat 20. wprowadziła publiczność Aurelia Sobczak, a w muzyczną podróż zabrali: Barbara Droździska oraz Marek Ravski.
Czasy dwudziestolecia międzywojennego to niewątpliwie istna skarbnica, jeśli chodzi o polską muzykę. Piosenki powstałe w tamtym okresie wiązały się ściśle z teatrem albo filmem. Dzięki temu powstały szlagiery, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki.