Kazimierz Kubacz – malarstwo

Obrazy Kazimierza Kubacza od lat zdobią ściany wnętrz Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości. Cenimy tego malarza, od dawna planowaliśmy zorganizowanie wystawy jego prac. Wreszcie się udało. Wernisaż odbył się w ostatnią niedzielę lutego.

Kazimierz Kubacz jest mieszkańcem Wołomina. Od wielu lat zajmuje się malarstwem teatralnym oraz sztalugowym. Zazwyczaj tworzy w technice olejnej. Najchętniej maluje pejzaże, weduty, martwe natury i kompozycje kwiatowe. Twórczość Kazimierza Kubacza charakteryzuje z reguły dość szeroka, jednak zharmonizowana gama barwna wzbogacona łagodnymi zestawieniami kontrastowymi. Większość prac artysty posiada urozmaiconą fakturę, uzyskaną dzięki impastowemu nakładaniu farby na płótno, co wzmacnia dodatkowo świetlne efekty w kompozycji. Każde z jego dzieł jest wykonane z niezwykłą dbałością o nawet najdrobniejsze detale.

Niestety artysta prawdopodobnie prezentuje swoje dzieła szerszej publiczności po raz ostatni – powiedział, że nie ma w planach więcej wystaw. Tym bardziej zachęcamy do odwiedzenia Galerii Przy Fabryczce.
Dopełnieniem wieczoru był koncert Pineaaple Band. Mieliśmy przyjemność wysłuchać znanych utworów w jazzowych aranżacjach. Zespół zagrał w składzie: Beata Orbik, Paweł Wolski-Rzewuski, Robert Skrzypiec, Łukasz Biliński.

Może Ci się również spodoba